Производи
VR

Нашите професионални инженери имаат експертиза во користењето технологии. Има широк опсег на опсег и широко се гледа во полето(ите) на Power Mistri. Благодарение на постојаните технолошки иновации, ја совладавме основната и најнапредната технологија во индустријата и ќе користиме напредна технологија за производство на епоксидна мистрија со спојка „Walk Behind Clutch“ со мотор Honda Robin, ефикасно решавајќи ги болните точки што отсекогаш ја мачеле индустријата. Дизајнот е највпечатливиот аспект на ACE ASOK Machinery. Неговиот дизајн доаѓа од нашите дизајнери кои се чувствителни на модата и одлично ги познаваат комерцијалните потреби на пазарот. Исто така, 各种小型道路施工机械,如混凝土搅拌机、混凝土振捣器、平板压土土搅拌机、混凝土振捣器、平板压实机吅拌机、混凝土振捣器、平板压实机子平板压实机各拌机土

Применливи индустрии:Машински работилници, фарми, градежни работиЛокација на изложбен салон:Никој
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Топ производ 2019 годинаГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МенувачСостојба:Ново
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Извор на енергија:БензинМоќност:5,5 КС
Напон:/Тежина:98 кг
Димензии (Д*Ш*В):1000*1000*740ммГаранција:1 година
УНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасностИме на производ:Извор на енергија на бензин 100kg тежина Бетонска површинска мистрија
Обезбедена услуга по продажбата:Не е обезбедена услуга во странство, видео техничка поддршка, онлајн поддршкаКоличина на ножеви:2 СЕТИ
Големина на сечилото:330*150ммБрзина:60-140 вртежи во минута
Мотор:Со воздушно ладење, 4 циклус, бензинПоместување:163 мл
Почетен режим:повратен почетокУпотреба:полски бетонски пат
По гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаЛокација на локалната услуга:Никој
Сертификација:CE

Моќна мистрија на бензински мотор

 

 Достапно со моќност на Honda му дава на овој уред доверливост и издржливост на работното место.

Надградените спецификации за врвни нивоа на перформанси овозможуваат овие мистрија да му дадат на операторот брз одговор за зголемување на продуктивноста и подобрен квалитет на плочите. Нашата серија на мистрија HMR има заштитни прстени за отворање за да се овозможи брзо и едноставно отстранување/замена на сечилата на мистрија, што помага да се олеснат зголемените распореди на производство.

Walk Behind Clutch Epoxy Power Trowel with Honda Robin Engine

 

 

Модел HMR-90
Модел на мотор HONDA GX160 LONXIN GF200 РОБИН EY20
Тип на мотор 4-тактен 25°Едноцилиндричен со воздушно ладење
Моќ 5,5 КС 6,5 КС 5,0 КС
Работна брзина 70-130 вртежи во минута
Дијаметар на тава 90 см
Работна ширина 90 см
Големина на сечилото 35 * 15 см
Тип на облога Автоматска центрифугална спојка
N.W/ Г.В 84 килограми /98KGS
Големина на пакување 100* 100 * 75 см 100* 100 * 75 см 100* 100 * 80 см

 

Walk Behind Clutch Epoxy Power Trowel with Honda Robin Engine

Walk Behind Clutch Epoxy Power Trowel with Honda Robin EngineWalk Behind Clutch Epoxy Power Trowel with Honda Robin Engine

Walk Behind Clutch Epoxy Power Trowel with Honda Robin EngineWalk Behind Clutch Epoxy Power Trowel with Honda Robin EngineWalk Behind Clutch Epoxy Power Trowel with Honda Robin Engine

 

 

Walk Behind Clutch Epoxy Power Trowel with Honda Robin Engine

Walk Behind Clutch Epoxy Power Trowel with Honda Robin Engine

Walk Behind Clutch Epoxy Power Trowel with Honda Robin Engine

ЧПП:

П1: Дали произведуватер?
О: Да, ние сме фабрика, но не само фабрика, бидејќи имаме тим за продажба, сопствени дизајнери, сопствен изложбен салон,

може да им помогне на купувачите да одлучат кои производи се нивниот најдобар избор и на целото ваше барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

П2: Како вДали добивам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
О: По потврдата на цената, можете да барате примероци да го проверат нашиот квалитет. Ние ќе наплатиме за цената на примерокот,

но цената на примерокот ќе биде вратена по потврда на нарачката за количина.

П3: Како лонг за гдојдовно време?
А. Примерокот ќе биде подготвен за испорака за 3~10 дена. Количината нарачка ќе биде подготвена за испорака за 20~45 дена.

П4: Дали можете да направите OEM услуга?
О: Да, можеме да го направиме тоа. Но, треба да ни го дадете вашето писмо за овластување.

П5: Може ли да купам друга фабрика'производи директно од вас?
О: Да, се разбира. Веќе има многу клиенти кои соработуваат со нас на овој начин. Имаме повеќе од 12 години во бизнисот со големо знаење 

на технологијата и пазарот. Нашата добра репутација во Кина ја додели Груп како нејзин избран деловен партнер.

П6: Кој е удобен начин за плаќање?
О: Трговско осигурување, L/C, T/T, Western Union и Escrow се прифатени, а ако имате подобра идеја, слободно споделете со нас

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски