Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. ги сумира дефектите на минатите производи и континуирано ги подобрува. Технолошките иновации се важен фактор за производите да формираат основна конкурентност и да ја задржат конкурентската предност. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. ќе продолжи да усвојува научни и напредни маркетинг стратегии за да се фокусира на проширување на пазарот, формирајќи целосна продажна мрежа низ целиот свет. Покрај тоа, ќе посветиме повеќе внимание на собирањето таленти, обезбедувајќи дестилација на иновативна и конкурентна мудрост за долгорочен развој на нашата компанија.

Применливи индустрии:Продавници за градежен материјал, Машински поправки, Производствен погон, Градежни работиЛокација на изложбен салон:Канада, Турција, Обединетото Кралство, САД, Италија, Франција, Германија, Филипини, Бразил, Перу, Саудиска Арабија, Мексико, Русија, Тајланд, Колумбија, Бангладеш
Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEМоќност на моторот:Дизел мотор
Моќност на мешање:14-18 КСКапацитет за полнење:560 л
Капацитет за враќање:350 лБрзина на барабанот за мешање:14 р/мин
Режим на снабдување со вода:Рачна работаПериод на работен циклус:2-5 мин
Начин на испуштање:АвтоматскиДимензија на преглед:2200*1900*2500мм
Гаранција:1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
Продуктивност:2 M³/HИзвештај за машински тест:Обезбедено
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоТип на маркетинг:Нов производ 2020 година
Гаранција за основните компоненти:1 годинаОсновни компоненти:Мотор
Клучни зборови:машина за мешалка за бетонИме на производ:камион мешалка за бетон
По гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаЛокација на локална услуга:Канада, Турција, САД, Италија, Франција, Филипини, Бразил, Перу, Пакистан, Мексико, Аргентина
Обезбедена услуга по продажбата:Онлајн поддршка


JZC350-DEW Дизел мотор/електричен мотор  Мешалка за бетон


 Бетонската мешалка се движи од камион за мешање со голема должност до мини миксер. Тоа е корисна алатка или за сопствениците на куќи кои се обидуваат со мали бетонски проекти или за изведувачите кои треба да завршат големи проекти каде што треба да се мешаат големи серии бетон и малтер. Машината е дизајнирана за безбедно, сигурно функционирање, како и за голем капацитет.

 

 

 

 

 

 

 Карактеристики
1. Цврстиот барабан за мешање доаѓа со зајакнат раб и високоефикасни лопатки.
2. Извонредни перформанси за мешање
3. Долготрајни
4. Ограничено одржување
5. Дополнителна рачка е поставена на задниот крај на компактното возило
6. Моторниот простор што се заклучува
7. Ергономски дизајнирана бетонска мешалка е испорачана со систем против врвови.
8. Систем за заклучување на тркалото со голема рачка и педалата за нозе.
9. Цврстата, доверлива шасија исто така лесно се чисти.
10. Машината може да се испорачува или со две тркала или со четири тркала.

 

 

МоделJZC350-DEW
Капацитет за празнење350 л
Капацитет на товарење560 л
Продуктивност10-14 m³/h
Брзина на ротација на барабанот14 р/мин
Тип на енергија

 

Едноцилиндричен, Дизел мотор, Водно ладен

Моќ 18 КС/14 КС
Големина на гума6.50-16
Количина на гумиДве тркала
Бруто тежина1600 килограми
Димензии на пакување (Д*Ш*В)2200*1900*2500мм

 

ЧПП:

П: Кои се вашите услови за плаќање?
О: Обично прифаќаме T/T, L/C на повидок или Western Union


П: Дали би прифатиле OEM и ODM?
О: Дизајнот на машината како боја, уметнички дела и скица може да се прилагоди


П: Како да се контролира квалитетот?
О: Ги проверуваме сите резервни делови пред да ја склопиме машината и ни треба да ја тестираме секоја машина

по склопување.


П: Како можам да го изберам најсоодветен модел?
О: Ве молиме кажете ми ја вашата детална стапка на проток, напон, апликации, тогаш можеме да дадеме предлози за вас.


П: Кој е вашиот MOQ?
О: Нарачката за патека може да се прифати со 2-10 комплети, топло го поздравуваме агентот на вашиот пазар.


П: Бетонски мешалка со време на испорака на пумпата?
О: Бетонски мешалка со пумпа со 7-30 дена по потврдувањето на нарачката.

 

TDCM350

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски