Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. постигна огромен напредок во развојот на производи. Електричниот пренослив бетонски вибратор за покер е производ на нашата компанија направен со најсовремени технологии. Прифатени се врвни технологии за производство на производот. Кога производот се произведува и се користи во полето(ите) на Бетонски вибратор, неговата стабилност и предности можат целосно да се развијат. Спецификациите на електричен пренослив бетонски вибратор за покер може да се прилагодат според вашите потреби.

Применливи индустрии:Машински работилници, Производствен погон, Градежни работиЛокација на изложбен салон:Турција, Франција, Филипини, Перу, Мексико, Чиле, Романија
Видео излезна инспекција:Не е достапноИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Нов производ 2021 годинаГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МоторСостојба:Ново
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Тип:НадворешенРежим на возење:Електричен вибратор
Фреквенција:50 HzНапон:380 V
Тежина:17 кгДимензии (Д*Ш*В):44,5х25,5х33
Гаранција:1 година, 12 месециУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
Име на производ:Бетонски вибратор флексибилна осовинаБоја:Жолта
Апликација:Градежна индустријаМатеријал:Јаглероден челик
Тип на мотор:Четири удариСтавка:Индустриски вибратор
Понудени поврзани производи:Мешалка за бетонБетонски вибратор:Погоден
По гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаЛокација на локалната услуга:Канада, Турција, Обединетото Кралство, Германија, Филипини
Обезбедена услуга по продажбата:Сервис за одржување и поправка на теренСертификација:CE ROHS

Опис на производот

 електричен бетонски вибратор

Електричниот бетонски вибратор е наменет за употреба со вибрирачки покер. Создаден е врз основа на теоријата на нишалото. Погонската единица од 2840 RPM се користи за пренос на вибрирачки вртежен момент до покерот преку флексибилната цевка. Погонот може да се приклучи на различни типови odf напони за напојување вклучувајќи 380V, 220V и 110V

Различен тип или рамка по избор.

Спојување со пинови, спојка Dynapc, тркалезна спојка како опционална.

Модел ZN50 ZN70 ZN90 ZN100 ZN50FG
Моќност (kw) 1.1 1.5 2.2 3.0 1.1
Напон (V) 380 380 380 380 110/220
Фреквенција (Hz) 50 50 50 50 50/60
Брзина на вртење (вртежи во минута) 2840 2840 2840 2840 2840
Големина на пакување (cm) 44,5х25,5х33 44,5х25,5х33 44,5х25,5х33 44,5х25,5х33 42,5х26х28
Тежина (кг) 17 20 22 22 17
Пакување Цртан  Цртан Цртан Цртан Цртан 

 

Electric portable concrete poker vibratorElectric portable concrete poker vibratorElectric portable concrete poker vibratorElectric portable concrete poker vibratorElectric portable concrete poker vibratorElectric portable concrete poker vibrator

Пакување& испорачување

 Electric portable concrete poker vibrator

Нашите услуги

 

Информации за компанијата

 Electric portable concrete poker vibratorElectric portable concrete poker vibratorElectric portable concrete poker vibrator

Најчесто поставувани прашања

 

П1: Дали сте производител?
О: Да, ние сме фабрика, но не само фабрика, бидејќи имаме тим за продажба, сопствени дизајнери, сопствен изложбен салон,

може да им помогне на купувачите да одлучат кои производи се нивниот најдобар избор и на целото ваше барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

П2: Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
О: По потврдата на цената, можете да барате примероци да го проверат нашиот квалитет. Ние ќе наплатиме за цената на примерокот,

но цената на примерокот ќе биде вратена по потврда на нарачката за количина.

П3: Колку долго за времето за испорака?
А. Примерокот ќе биде подготвен за испорака за 3~10 дена. Количината нарачка ќе биде подготвена за испорака за 20~45 дена.

П4: Дали можете да направите OEM услуга?
О: Да, можеме да го направиме тоа. Но, треба да ни го дадете вашето писмо за овластување.

П5: Може ли да купам друга фабрика'производи директно од вас?
О: Да, се разбира. Веќе има многу клиенти кои соработуваат со нас на овој начин. Имаме повеќе од 12 години во бизнисот со големо знаење

на технологијата и пазарот. Нашата добра репутација во Кина ја додели Груп како нејзин избран деловен партнер.

П6: Кој е удобен начин за плаќање?
О: Трговско осигурување, L/C, T/T, Western Union и Escrow се прифатени, а ако имате подобра идеја, слободно споделете со нас.

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски