Производи
VR

Знаеме што ви треба затоа ви носиме градежна машина за тампонирање плоча Почва 5,5 КС компактор со плоча за изградба на мост со фабричка директна продажба со материјал за резервоар за вода за производство и преработка на секојдневно користен производ во домот, канцелариите и индустриите. Нашиот е чист и висок квалитет кој обезбедува најдобри резултати и подолга поддршка во текот на вашата употреба. Освен тоа, можеме да ви понудиме извонреден квалитет, најсовремени услуги. Врз основа на градежната машина за набивање плоча Почва 5,5 КС со плоча за набивање патен мост со користење директна продажба во фабрика со својства на резервоарот за вода, избравме технологија за производство на производот по спроведување на повеќе тестови и експерименти. Нашиот производ е квалификуван да се користи во полето на примена ( с) на градежна опрема. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. ќе биде во чекор со плимата и ќе се фокусира на подобрување на технологиите, а со тоа создавање и производство на производи кои подобро одговараат на потребите на клиентите. Наша цел е еден ден да ги водиме трендовите на пазарот.

Применливи индустрии:Хотели, продавници за облека, продавници за градежен материјал, фабрика за производство, фарми, ресторан, домашна употреба, печатници, градежни работи, енергија и рударство, рекламна компанијаЛокација на изложбен салон:Турција, Обединетото Кралство, САД, Франција, Германија, Филипини, Перу, Саудиска Арабија, Пакистан, Мексико
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Нов производ 2020 годинаГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МоторСостојба:Ново
Апликација:патна механизацијаИме на брендот:ACE
Место на потекло:Жеџијанг, КинаМоќност:5,5 КС
Димензии (Д*Ш*В):830*520*790Гаранција:1 година, 1 година
Мотор:Јапонска марка 5,5 КС, ROBIN 6,0 КСУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
Клучен збор:Набивач на плочибоја:жолта или прилагодена
багер:компакторска плочаначин на пакување:плоча за готвење со картон
големина на чинија:500*480работна брзина (m/min):20
По гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаЛокација на локалната услуга:Канада, Турција, Обединетото Кралство, САД, Франција, Германија, Филипини, Перу, Саудиска Арабија, Пакистан, Мексико
Обезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаСертификација:CE

Construction compactor plate machine Soil 5.5 HP plate compactor road build bridge using factory direct sale with water tank

Различни мотори, различни цени,Ве молиме контактирајте ме за истрага!

Машина за набивање со ролери од типот Wacker со резервоар за вода                    

 

Опис на производот

Карактеристика 
1. Преклопна рачка за лесен транспорт и залиха 
2. Отворената плоча обезбедува самочистење 
3. Вградено тркало за лесен транспорт 
4. Плоча со радиус на бас за лесен пристап до аглите 
5. Запечатен капак за појас за да се спречи навлегување песок и земја 
6. Тешките амортизери ги намалуваат вибрациите на горниот дел од моторот и рачката 
7. Заштитната рамка е достапна како опционална 
8. Резервоарот за вода со лесно отстранување со вграден вентил и приклучок со црево е достапен како опционален 
9. Централно лоцирана лента за подигнување овозможува лесен транспорт. 

***Забелешка: Робин/ЈАМАХА или кој било бензински мотор од кинеска марка е достапен по барање.

 

Опис на производот

 

 

Модел C-80HD C-80 HC C-80RB
Мотор Бензин, GX160 5,5 КС Бензин, кинески 168F 5,5 КС Бензин, Robin EY20 5,0 КС
Вид на согорување Воздушно ладење, еден цилиндар, 4-тактен
Центрифугална сила 13,5 KN
Длабочина на набивање 30см
Големина на основната плоча L 500× Ш 480 мм
Вибрирачка фреквенција 5200 vpm
Брзина на патување 40 cm/s
Ефикасност  660м2/час
G.W./N.W. 90 кг / 80 кг
Големина на испорака 85*54*79см
Рок на довод на производот 25 дена

 

Машина за набивање со ролери од типот Wacker со резервоар за вода  

Construction compactor plate machine Soil 5.5 HP plate compactor road build bridge using factory direct sale with water tankConstruction compactor plate machine Soil 5.5 HP plate compactor road build bridge using factory direct sale with water tankConstruction compactor plate machine Soil 5.5 HP plate compactor road build bridge using factory direct sale with water tank

Construction compactor plate machine Soil 5.5 HP plate compactor road build bridge using factory direct sale with water tank

 

Construction compactor plate machine Soil 5.5 HP plate compactor road build bridge using factory direct sale with water tank

Construction compactor plate machine Soil 5.5 HP plate compactor road build bridge using factory direct sale with water tank

 

 

Construction compactor plate machine Soil 5.5 HP plate compactor road build bridge using factory direct sale with water tankConstruction compactor plate machine Soil 5.5 HP plate compactor road build bridge using factory direct sale with water tank 

 

 

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски