Производи
VR

Она на што сте сведоци овде е одличното 各 种 小型 施工 施工 , 如 如 搅拌机 、 混凝土振捣器 、 压实机 、 夯实机 和 抹子 抹子 на Ningbo Ace Machinery Co., Ltd .. се очекува дека тоа е ќе го води трендот на индустријата. Производот се карактеризира со повеќе предности. Неговиот опсег на примена е проширен на Power Mistri. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. успешно го прошири својот бизнис на пазарот во изминатите неколку години и многу е можно компанијата да има подобар развој во иднина.

Применливи индустрии:Продавници за облека, продавници за градежен материјал, продавници за поправка на машини, производствен погон, ресторан, домашна употреба, малопродажба, печатари, градежни работи, енергија и рударство, рекламна компанијаЛокација на изложбен салон:Канада, Турција, Обединетото Кралство, САД, Франција, Германија, Филипини, Перу, Саудиска Арабија, Пакистан, Мексико
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Нов производ 2020 годинаГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МоторСостојба:Ново
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Извор на енергија:БензинМоќност:5,5 КС
Напон:220 VТежина:90 кг
Димензии (Д*Ш*В):102*102*80Гаранција:1 година, 1 година
УНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасностКлучен збор:Моќна мистрија
Име на производ:Моќна мистријабоја:жолта
оригинал:Кинарачка:моќна мистрија
начин на пакување:плоча за готвење со картонОбезбедена услуга по продажбата:Онлајн поддршка

Машина за делови за бетонска моќна мистрија HMR100

 

KZW Walk Behind Power Mistriel му овозможува на професионалното доработување да постигне поголема продуктивност. Ние носиме широк опсег на одење зад електричните мистрија со работен дијаметар од 600 mm до 1200 mm. за пловечки и големи брзини, потребна е завршна обработка. При изборот на прошетка зад електрична мистрија, мора да земете во предвид колкава површина се обидувате да ја покриете, типот на бетонска мешавина, временските услови и дали има какви било пречки и тесни врати.

 

Модел HMR-100
Модел на мотор GX160 LONXIN GF200 РОБИН EY20
Тип на мотор 4-тактен 25°Едноцилиндричен со воздушно ладење
Моќ 5,5 КС 6,5 КС 5,0 КС
Работна брзина 60-135 вртежи во минута
Дијаметар на тава 100цм
Работна ширина 100цм
Големина на сечилото 35 * 15 см
Тип на облога Автоматска центрифугална спојка
N.W/ Г.В 90 килограми /105 килограми
Големина на пакување 102* 102 * 80 см 102* 102 * 80 см 102* 102 * 80 см

 

Concrete Smoothing Machine 5.5hp Concrete Power Trowel Finishing 

Concrete Smoothing Machine 5.5hp Concrete Power Trowel FinishingConcrete Smoothing Machine 5.5hp Concrete Power Trowel FinishingConcrete Smoothing Machine 5.5hp Concrete Power Trowel Finishing

Concrete Smoothing Machine 5.5hp Concrete Power Trowel FinishingConcrete Smoothing Machine 5.5hp Concrete Power Trowel FinishingConcrete Smoothing Machine 5.5hp Concrete Power Trowel FinishingConcrete Smoothing Machine 5.5hp Concrete Power Trowel FinishingConcrete Smoothing Machine 5.5hp Concrete Power Trowel FinishingConcrete Smoothing Machine 5.5hp Concrete Power Trowel FinishingConcrete Smoothing Machine 5.5hp Concrete Power Trowel FinishingConcrete Smoothing Machine 5.5hp Concrete Power Trowel Finishing

 

Concrete Smoothing Machine 5.5hp Concrete Power Trowel Finishing

Concrete Smoothing Machine 5.5hp Concrete Power Trowel Finishing

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски