Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. активно ја апсорбира напредната технологија на производство и технологија на производство на одлични домашни и странски компании и успешно ја развива фабриката за мини бетонски вибратори за вакерска електрична машина ZID-230C, користејќи нова технологија и нова технологија. Постојаниот успех на нашиот производ е изграден врз конзистентни и конкурентни цени, квалитетна изработка, брзо време на одговор и извонредна услуга за клиентите. Во иднина, фабриката за мини бетонски вибратори за електрична градежна машина ZID-230C секогаш ќе се придржува до патот на развој на квалитет, ќе ги зголеми инвестициите во технологијата и воведувањето таленти, секогаш ќе ја подобрува основната конкурентност на претпријатието, за да ја постигне целта за одржлив развој .

Применливи индустрии:Хотели, продавници за облека, продавници за градежен материјал, продавници за поправка на машини, производствен погон, фарми, малопродажба, градежни работиЛокација на изложбен салон:Египет, Канада, Турција, Обединетото Кралство, САД, Франција, Перу, Саудиска Арабија, Индија, Мексико, Кенија, Аргентина, Чиле, ОАЕ
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Нов производ 2020 годинаГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МоторСостојба:Ново
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Тип:ВнатрешнаРежим на возење:Електричен вибратор
Фреквенција:50 HZАмплитуда на вибрира:18000 вртежи
Должина на флексибилното вратило:4-8 мНапон:220 V
Тежина:5,5 кгДимензии (Д*Ш*В):34*20,5*26см
Гаранција:1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
Обезбедена услуга по продажбата:Достапна е поддршка од трета страна во странство, видео техничка поддршка, онлајн поддршкаМотор:Електричен мотор
Боја:жолтаМодел:ЗИД-230С
Пакување:Картонска кутијаПо гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршка
Локација на локалната услуга:Египет, Канада, Турција, Италија, Франција, Германија, Филипини, Бразил, Перу, Саудиска Арабија, Пакистан, Индија, Мексико, Малезија, КенијаСертификација:CE

Вибратори за бетон со висока фреквенција 

 

 Вибратор за бетон со висока фреквенција е погоден за стоковниот бетон, широко се применува на мостот, конструкцијата на пристаништето, браната од големи размери, централата за водени тркала, високо ниво на градежната основа се влева во постот, преполната зајакнувачка шипка мрежа за коагулација на нечистотија и големи и средно мало архитектонско инженерство. Има густина добро, воздушен меур неколку и одбиваат стичаат природата е силна и така натаму заслуга, е загарантирана и го подобрува квалитетот на бетонската конструкција важна алатка.

Вибратор за бетон со висока фреквенција
Модел ЗИД-150С ЗИД-230С
Номинална влезна моќност 1500 W 2300 W
Номинален напон 220 V 220 V
Номинална фреквенција 50 HZ 50 HZ
Брзина без оптоварување 18000 р/мин 18000 р/мин
Тежина 5,2 кг 5,5 кг
Големина на пакување 45*36*29,5см  / 2 парчиња

 

Поклопете ја оската на вибраторот

 

 

Ставка Вибраторско вратило со висока фреквенција
Модел (мм) ZX-35 ZX-38 ZX-45 ZX-50
Дијаметар на главата (мм) 35 38 45 50
Должина на главата  (мм) 330 370 390 410
Вибрирачка фреквенција (HZ) 200 200 200 200
Вибрирачка ампитуда (мм) 0,91 1.1 1.2 1.3
Дијаметар на флексибилно црево D(mm) 30 30 30 30
Дијаметар на флексибилно вратило D(mm) 10 10 10 10
Тежина за 6 метри (килограм) 11.5 12.6 13.8 15.8
големина на пакување цм 75*75*5,5см

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски