Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. активно ја апсорбира напредната технологија на производство и технологија на производство на одлични домашни и странски компании и успешно развива покер пумпа за вода со флексибилно црево со CE мотор користејќи нова технологија и нова технологија. Технологијата е основната конкурентност на една компанија. Откако е основан, истражуваме и развиваме технологии на високо ниво за да се увериме дека е високо ефикасен производствен процес. Опфаќа широк опсег и најчесто се гледа во полето(и) на примена на пумпите. ACE ASOK Machinery е решение за сите ваши потреби за купување. Можеме да ви ги понудиме цените што ви се потребни и квалитет што е добар за вас.

Име на брендот:ACEБрој на модел:RB80
Место на потекло:КинаПритисок:Висок притисок
Структура:потопна пумпаТеорија:Центрифугална пумпа
Име:пумпа за водаМоќта на моторот:5,0-5,5 КС
должина на цревото за пренос на енергија:4-6 мизлезен дијаметар:2/3 инчи
висина на испорака:20/15мN.W/G.W:42/46 кг
Големина на пакување на моторот:53*39*43смМоќност:бензински мотор

CE  покер пумпа за вода со флексибилно црево

Опис на производот
Опис на производот

 

CE мотор флексибилно црево покер пумпа за вода

 

RB50/80 Флексибилна пумпа со вратило

 

RB серијата на флексибилни пумпи со вратило се мини центрифугални пумпи од еден тип; тие се широко користени за пумпање и одводнување во градежништвото, градилишта, тунели, пропусти, резервоари за вода, итн, исто така и за испуштање отпадни води во индустријата, наводнување на обработливо земјиште и така натаму.      
Тие се управувани од Електрични или дизел мотори или бензински мотори; Minitypes исто така може да користат вибраторски мотор како нивна моќ.      

 

Техника на пумпа за вода:

 

МОДЕЛ Дијаметар на празнење (мм) Макс лифт Проток (m3/h) Должина на цревото (m) Големина на пакување (4 парчиња)   цм
(м)
RB80 76 12 40 4 ~ 6 метри 57*45*27
RB50 50 10 30 4 ~ 6 метри 57*45*27

 

 

 Поклопете го флексибилното црево

 

 

Натпревари Флексибилно црево        
МОДЕЛ Дијаметар на цревото (мм) Дијаметар на вратило (мм) Должина на цревото (m) Тежина Големина на пакување (1 парче) cm
ZX-36/4 36 13 5 метри 12,6 кг 75*75*7
ZX-36/5 36 13 5 метри 14,7 кг 75*75*7
ZX-36/6 36 13 6 метри 16,8 кг 75*75*7

 

 

Натпревар погонски мотор:

 

Ставка Вибратор за бензински мотор
Модел GX160 РОБИН EY20
Тип на мотор 4-тактен 25° Едноцилиндричен со воздушно ладење
Борекс мозочен удар 68 * 45 мм
Поместување 163 cm3
Сооднос на компресија 3,6 л
Максимална моќност 5,5 КС/3600 вртежи во минута 5,0 КС/3600 вртежи во минута
Препорачана употреба на енергија 4,8 КС/3600 вртежи во минута 3,5 КС/3600 вртежи во минута
Капацитет на резервоарот за гориво 3,6 л 3,8 л
Потрошувачката на гориво 230 g/hp-h (313 g/kwh) 230 g/hp-h (313 g/kwh)
големина на пакување 53*39*43см 53*39*43см
N..W/G.W. 20 кг / 22 кг 20 кг / 22 кг

 

 

 

Поврзани производи

 

Покер пумпа за вода со флексибилно црево со мотор CE Honda

 

Пумпа за црево за бензински мотор

 

Модел RB50 RB80
Марка на моторот Робин Робин
бензински мотор бензински мотор
Моќноста на моторот (кс) 5,0-5,5 5,0-5,5
Должина на цревото за пренос (m) 4--6 4--6
Излезен дијаметар 2" 2,5"
Висина на испорака (m) 20 15
Нето тежина (кг) 42 42
Бруто тежина (кг) 46 46
Големина на пакување на моторот (cm) 53*39*43 53*39*43
Големина на пакување на цревото (cm) 75*75*7 75*75*7
Големина на пакување на пумпата (cm) 27 * 20,5 * 24 27 * 20,5 * 24

 

Нашата пумпа за потопување е компактна со алуминиумско леење, и може лесно да се користи во случај на без пристап до напојување. Пумпата со високи перформанси е така дизајнирана што нема проблеми поради туѓ предмет. Пумпата може да се движи од моторот иако е вметната флексибилна осовина во цревото. Нашата пумпа и вибраторот може да имаат иста врска со моторот, или може да купите само еден мотор за двата бетонски вибратори  и потопната пумпа. Оваа пумпа може да се користи за испумпување на чиста вода и за наводнување.

 

 

 

 

 

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски