Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. одговара на развојниот тренд на индустријата, ги интегрира внатрешните супериорни ресурси, ја усвојува најсовремената производствена технологија и технологија на производство на индустријата и успешно создава бетонски вибратори со покер вибратори со бензински мотор со моќност од 5,5 КС со одлични перформанси и сигурен квалитет. Долгорочното одржување на силна пазарна конкурентност е неразделно од акцентот на талентите и технологијата. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. има за цел да стане највлијателната компанија во светот. За да ја постигнеме оваа цел, ќе инсистираме на воведување на високотехнолошки таленти и учење на меѓународна напредна технологија и ќе се стремиме да ја подобриме техничката сила и да стекнеме иницијатива во конкуренција.

Применливи индустрии:Продавници за градежен материјал, продавници за поправка на машини, фабрика за производство, домашна употребаЛокација на изложбен салон:Индија, Кенија, Колумбија
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Нов производ 2020 годинаГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МоторСостојба:Ново
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Тип:ВнатрешнаРежим на возење:бензински мотор
Фреквенција:200 HzАмплитуда на вибрира:1,15 мм
Должина на флексибилното вратило:4-8 мНапон:бензин
Тежина:20,5 кгДимензии (Д*Ш*В):53*38*53см
Гаранција:1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
Име на производ:бетонски вибратор за бензински моторклучен збор:бетонски вибратор за бензински мотор
Тип на флексибилно црево:32/35/38/45/50/60/70 mmТип на спојка на глава на вибратор:Dynapac/јапонски тип
Dynapac/Јапонски тип:4-8 мБрзина без оптоварување:3600 вртежи во минута
N.W/G.W:20,5/22 кгГолемина на испорака на нуркачи:53*38*53см
Големина на испорака на покер:75*75*5,5смПо гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршка
Локација на локалната услуга:Мексико, Малезија, Јужна КорејаОбезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, онлајн поддршка
Сертификација:CE


Бетонски вибратори со бензински мотор Покер вибратор

Овие внатрешни вибратори со флексибилно вратило на бензински мотор може да се прилагодат на секој тип на примена. главите и шахтите може лесно да се комбинираат и брзо да се заменат за да одговараат на вистинската опрема за работата


 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски