Производи
VR
Далечински управувач за ровови валјак RWYL202C


Далечинскиот управувач за ровови валјак е само-развиен од нашата компанија. Со неколку национални патенти, овој производ ја пополнува националната празнина.


1. Далечинскиот управувач започнува, запира, напред/назад, управува, вибрира и ја следи температурата на маслото, водата итн.

2. Многу е безбеден за операторот, особено се користи во ограничената и опасна област.

3. Познатиот мотор на Хонда или Јанмар.

4. Хидрауличен погон, вибрации& управување.

        
двоен барабан вибрационен
        
хидраулични вибрациони
        
далечински патен валјак
        
далечински вибрационен


Параметри на производот

Тип

RWYL 202C
Трчај


Брзина1,2 км/ч (ниско) 2,4 км/ч (високо)
Радиус на вртење1700 мм
Капацитет за качување во теорија50%
компацитон


Статичко оптоварување напред/назад98/90 N/cm
Номинална амплитуда1,7 мм
Фреквенција на вибрации42 Hz
Мотор
МоделYanmar 3TNV80F
ТипДизел мотор,водно ладен,4тактен,три цилиндри
Моќ17,8 KW/3000 вртежи во минута
Волумен на резервоарот за гориво

30 л

Лубрикант Л2,2 л
Потрошувачката на гориво272 g/kWh
Димензија
Ширина на челично тркало600мм/850мм

Дијаметар на челично тркало

520 мм
Нагази1000 мм
Вкупна должина1900 мм
Вкупна ширина850 мм
Вкупна висина1300 мм
Големина на пакување

2184 X 1024 X 1513 mm

Тежина

МАКС. работна тежина

1635 кг


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски