Вести
VR

Кои се предностите на машината за сечење челик ASOK? Зошто да ги изберете?

август 18, 2023
Кои се предностите на машината за сечење челик ASOK? Зошто да ги изберете?
1.Разни челични шипки машина за виткање


        
GW42E (со капак или целосно автоматски), три модели
        
GW50E (со заштитна обвивка или целосно автоматски), два модели


        
GW40 (целосно автоматски или со заштитна обвивка), два модели


        
GW50 (целосно автоматски или со заштитен капак), два модели2.Историја на АСОК


АСОК е голема надворешно-трговска извозна компанија која ги интегрира индустријата и трговијата
Главна извозна машина за виткање челични шипки, багери, вибратори и други машини за патишта
Со 29-годишно деловно искуство, ASOK на клиенти од 106 земји низ целата земја се нарекува продавач на златни медали во Кина од страна на клиентите3.Воведување на GW42E

Тоа е идеална опрема за работа со виткање челични шипки. Овој модел има разумен дизајн, едноставна структура. Овозможува свиткување на шипки со дијаметар од 6~50mm до различни форми, што е применливо во многу видови градежни проекти како што се мост, тунел итн.

Заштеда на грижи: Главните компоненти можат да траат 10 години, а главните делови за носење можат да траат 3 години, што речиси не ве чини ништо за одржување.


Заштеда на време: Меѓународниот напреден дизајн обезбедува најголема брзина на свиткување.


Предности на производите

1. Прифатете го целосно затвореното куќиште за да може да се избегне изобличувањето што се случило во услови на големо оптоварување.

2. Запчаникот и вратилото за запчаници беа направени од висококвалитетен структурен челик, а важните делови се под третман на цврстина.

3. Работниот диск, мерачот за запирање, главата на купот и обвивката на главата на купот беа направени од висококвалитетен легиран челик кој под помината цврстина и третман, заедно обезбедуваат долг работен век.
4.Воведување на GW50E


Машината за виткање челични шипки GW50E ја прифаќа целосно затворената GEAR BOX одвоена од работниот диск за да нема изобличувања дури и при тешки товари и без истекување на масло додека ја кревате машината.


1. Усвојува горната плоча со згуснување од 10 мм и железен диск со висока цврстина, потрајни.


2. Опремен со меѓународен стандард бакарен мотор.


3. Опремен со додаток со ултра висока цврстина и прилагодлив браник.


4. Опремен со прекинувач за стоп, машината може веднаш да застане, да ја осигура безбедноста на работниците.


5. Прифатете го горниот плоча со дебелина од 16 мм, диск со висока цврстина, прилагодлив стилобат, аголот на свиткување на поефикасен.


6. Опремен со меѓународен стандарден мотор за сопирање од бакарна жица, инертноста на стеснување кога машината запира и аголот на свиткување е попрецизен.


7. Диск за позиционирање од типот на пин, може да го прилагоди аголот од 0-360 степени, полесно и поудобно.
5.Воведување на GW40

Оваа серија на виткање челични шипки се ракува рачно. Со поедноставена структура, машината предизвикува шипки со дијаметри кои варираат од 3mm до 30mm да бидат свиткани во различни форми. Тоа е корисна алатка на градилиштата, како што се изградбата на мостови и тунели.


Карактеристика:

1. Макс. Дијаметар на свиткување: ¢ 30 mm (обичен јаглероден челик) / ¢ 22 mm (деформирана челична шипка од II степен)

2. Мотор за сопирање отпорен на прашина и два гранични прекинувачи за да се обезбеди точност на аголот на свиткување и по запирање и повторно стартување.

3. Бендерот за челични шипки е двојно погонско тркало, опремено со уред за пред свиткување, кој може да работи во права и обратна насока. 

4. Безбедно, кредибилитет и стабилни перформанси

6.Воведување на GW50


Тоа е идеална опрема за работа со виткање челични шипки. Овој модел има разумен дизајн, едноставна структура. Овозможува свиткување на шипки со дијаметар од 6~50mm до различни форми, што е применливо во многу видови градежни проекти како што се мост, тунел итн.

 

Предности на производи:

1. Моделот со висока поставка го усвои моторот за сопирање, вметнете го локацискиот диск со тип на пинови за да се обезбеди точноста на свиткување на радијанот и практичноста на прилагодувањето.

2. Мерачот за запирање може да се инсталира од четири различни агли за да се реализира барањето за поставување на челична шипка од различни насоки.

3. Контролната маса усвои ротационен тип што го направи транспортот и работењето полни со хуманизација.
7. Целокупната слика на фабриката


        
чисто и уредно
        
голема површина
        
Уредно спакувано

8.Приказ на сцена на апликација


        
различни агли
        
Различни челични шипки
        
Широк опсег на употреба
        
висок притисок
9. Послужете


        

Ексклузивно фабричко производство

        

Директно снабдување од прекуокеански добавувачи

        

Стоковна врата до врата/пристаниште на дестинација

        

клиент нарачка

        

обезбеди информации за идентитетот
10. Направете соодветна хиперврска


        
        
        
        

11.КРАЈ


ASOK, професионален производител на машини за виткање челични шипки!

„Продавачот на златен медал“ е највисоката оценка за нашите клиенти, ние ќе ги правиме клиентите се повеќе и повеќе задоволни


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски