Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. секогаш е добро информиран за техничкиот развој и за истражување и развој на нови производи, што гарантира дека можеме да развиваме нови производи на редовна основа. Бетонски вибратор со електричен тип Wacker со Zid-230c 220 V 2300W 18000r/Min Мал бетонски вибратор е достапен во различен опсег на спецификации. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. има за цел да стане највлијателната компанија во светот. За да ја постигнеме оваа цел, ќе инсистираме на воведување високотехнолошки таленти и учење меѓународна напредна технологија и ќе се стремиме да ја подобриме техничката сила и да стекнеме иницијатива во конкуренција.

Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEТип:Внатрешна
Режим на возење:Електричен вибраторФреквенција:50 HZ
Амплитуда на вибрира:18000 вртежиДолжина на флексибилното вратило:4-8 м
Напон:220 VМоќност:2300 W
Тежина:5,5 кгДимензии (Д*Ш*В):34*20,5*26см
Обезбедена услуга по продажбата:Достапна е поддршка од трета страна во странствоСертификација:CE
Мотор:Електричен моторБоја:жолта
Модел:ЗИД-230СПакување:Картонска кутија

Вибратори за бетон со висока фреквенција 

 

 Вибратор за бетон со висока фреквенција е погоден за стоковниот бетон, широко се применува на мостот, конструкцијата на пристаништето, браната од големи размери, централата за водени тркала, високо ниво на градежната основа се влева во постот, преполната зајакнувачка шипка мрежа за коагулација на нечистотија и големи и средно мало архитектонско инженерство. Има густина добро, воздушен меур неколку и одбиваат стичаат природата е силна и така натаму заслуга, е загарантирана и го подобрува квалитетот на бетонската конструкција важна алатка.

Вибратор за бетон со висока фреквенција
МоделЗИД-150АЗИД-230А
Номинална влезна моќност1500 W2300 W
Номинален напон220 V220 V
Номинална фреквенција50 HZ50 HZ
Брзина без оптоварување17000 р/мин17000 р/мин
Тежина5,2 кг5,5 кг
Големина на пакување45*36*29,5см  

 

Поклопете ја оската на вибраторот

СтавкаВибраторско вратило со висока фреквенција
Модел(мм)ZX-35ZX-38ZX-45ZX-50
Дијаметар на главата(мм)35384550
Должина на главата (мм)330370390410
Вибрирачка фреквенција(HZ)200200200200
Вибрирачка амптитуда(мм)0,911.11.21.3
Дијаметар на флексибилно цревоD(mm)30303030
Дијаметар на флексибилно вратилоD(mm)10101010
Тежина за 6 метри(килограм)11.512.613.815.8
големина на пакувањецм75*75*5,5см

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски