Вести
VR

Како да го направите одржувањето на CX Serious багер во Австралија.

октомври 22, 2021

За корисниците, како што сите знаеме, багерот е многу популарен во многу области како што се градинарски работи, градежни работи и обработливо земјиште. Но, многу корисници не знаат како да го направат Одржувањето за долго да ја користат машината.


 

1. Електрична контрола.

Како една кола запрена треба да го исклучиме моторот, а за машината ако сакате да ја чувате или долго време без работа. Ќе треба да ја извадите електричната контрола за да бидете сигурни дека батеријата долго ќе трае.


 

2. Брзо спојување

За различни, можете да изберете различни додатоци, така што промената на додатокот ќе доведе до една различна употреба за да изберете.

Но, честото менување исто така ќе доведе до едно оштетување на машината особено во хидрауличната пумпа. Така, еден брз удар може да ве натера да го направите тоа подобро.


3. Половина година за свежо масло

Маслото ја вклучува течноста за замрзнување на хидраулично масло и машинското масло што е многу важно во Австралија, кое е евтино, но корисно.

И еве неколку вештини за подобро користење на вашата машина, Дека сега нашата компанија само направи едно тестирање за проверка на гаранција, што речиси машината може да ја користи 2,8 години, а просекот е 2,65 години.

Се надеваме дека можеме да пораснеме без клиенти заедно.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски