Структура на производот Вовед
VR

Како да изберете висококвалитетна машина за обележување патишта?

август 04, 2023
Како да изберете висококвалитетна машина за обележување патишта?
1.Разни модели на машини за обележување патишта


        
TW-A самоодна машина за обележување на патишта
        
TW-CP машина за прскање ладни бои


        
TW-FJ се-во-едно машина за обележување на термопластични месење


        
Машина за обележување на рачно туркање TW-H2.Историја на АСОК


АСОК е голема надворешно-трговска извозна компанија која ги интегрира индустријата и трговијата
Главните извозни машини за обележување на патишта, багери, вибратори и други машини за патишта
Со 29-годишно деловно искуство, ASOK на клиенти од 106 земји низ целата земја се нарекува продавач на златни медали во Кина од страна на клиентите3.Воведување на TW-A самоодна машина за обележување на патишта

1. Хидрауличниот уред за континуирано променлив пренос може да направи машината да оди автоматски, што е побрзо и поефикасно.

2.За традиционалните самоодни машини за обележување, течен  Бункер за обележување: комплетен опсег на бункер за обележување, со големина од 50 mm до 450 mm, со единечна или двојна рачка.

3. Бункер за обележување: комплетен опсег на бункер за обележување, со големина од 50 mm до 450 mm, со една рачка или двојна рачка.

4. Тешка шасија: мала тежина со добар механички дизајн (проширете го просторот помеѓу предните тркала, изберете лесен и тежок материјал за рамката.) 


TW-A Самоодна машина за обележување на патишта, е една од клучните машини за термо-топење обележување. Квалитетот на обележувањето зависи од стабилноста на рамката на машината и опсегот на работа на бункер за обележување, што ја одразува разликата во перформансите на машината. 


Машината се користи за означување на рефлектирачки линии (прави линии, точки линии, стрелки за насока, букви и симболи) на автопат, градска улица, паркинг, фабрика и магацин. Има рачно туркање или автоматско одење со бензински мотор.4.Воведување на TW-CP машина за прскање ладни бои


1. Заштеда на енергија и заштита на животната средина: заштеда на 30% материјали во споредба со традиционалното прскање со воздух, без помош од воздух, без прскање и заштита на животната средина

2. Технологијата на прскање без воздух што ја придвижува пумпата под висок притисок со бензински мотор се применува за обележување на спортски терен, обликот на линијата е јасен, мазен, полна и униформа со висока работна ефикасност.

3. Силен ефект: ефект на атомизирање со висок притисок, силна адхезија, без мртов агол во конструкцијата, мазна и рамна површина.

4. Млазницата лесно се расклопува, а различни млазници може да се заменат за да се контролира различна ширина на линијата. Може да се користи како општо безвоздушен спреј за означување или знак.

5. Туркање со рака, слободно вртење, сигурна ориентација и флексибилно управување.


Машината за прскање ладни бои со рачно туркање е машина за означување на прскање без воздух под висок притисок и ориентирана кон проток. Оваа машина е управувана од мотор за да ја турка пумпата со клипот под висок притисок да работи, а потоа да ги турка боите да испрскаат со висок притисок. Целата машина ги има предностите на едноставна структура, практично одржување и мала тежина. Како и разновидни модели за единечни и двојни пиштоли за прскање, корисниците можат да изберат да задоволат различни потреби.


Машината за означување на патишта со рачно туркање се применува на означување на патот на аеродромот, паркингот, фабриката и други ладни области со лесно ракување со обележување, помалку труд, висока ефикасност на обележувањето.5. Воведување на TW-FJ сè-во-едно машина за обележување термопластични месење

1. Рачно управуван синџир ги погонува работните кола за да ги мешаат материјалите што се топат, бидејќи се лесни и практични при работа.

2.Специјализирана печка со среден притисок е опремена за индустриска употреба, која има висока термичка ефикасност и брзо топење.

3. Уникатниот контролен прекинувачки вентил на пожарниот пат може да му дозволи на операторот да ја набљудува ситуацијата на огнот и да го прилагоди контролерот на пожарниот пат и пламенот. Така означувањето ќе биде побезбедно и поефикасно.

4. Две подвижни стекови за извлекување го испуштаат издувниот гас навреме за да одржуваат добра работна средина.

5.Трослојните отстранливи капаци го олеснуваат чистењето на котелот и менувањето на материјалите за топење во различни бои.


TW-FJ се-во-едно термопластична машина за означување на месење е мултифункционална машина за рачно туркање интегрирана со топло топење котел и машина за означување на месење, која е применлива за мали, но расфрлани и расфрлани проекти како разделба, училиште, станбена населба и фабрика. Машината е мала по големина и тежина, лесна и удобна за работа со само два оператори за работа.


Машината е особено применлива за мали, но расфрлани и расфрлани проекти како паркинзи, училиште, станбена населба и фабрика. Машината е мала по големина и тежина, лесна и удобна за работа со само два оператори за работа.
6.Воведување на машина за обележување на рачно туркање TW-H


1.Постабилно:

Преку приспособувањето на гравитацијата, проширеното предно тркало, Машината за обележување е постабилна од традиционалните при означување на 450mm зебра премин.

2. Запалка:

Преку постојано тестирање на гравитацијата, повторно изберете нова осовина, машината за обележување е многу полесна, со намален интензитет на работа на операторот. Така, работата на обележувањето станува полесна и поефективна.

3. Лесен за ракување:

Опсегот на работа на бункерот за обележување е минимизиран од 300 mm до 200 mm, попрецизно, полесен за контрола, затоа се решаваат проблемите како бавно повлекување на бункерот и нерамномерниот раб на ознаката за завршна обработка. Структурата за притискање на лизгачки блок со повеќе точки се користи за да се избегне истекување на материјалот што често се јавува кај слични производи поради двете цврсто притиснати страни и големата деформација во средината на производот.


ACE може да понуди висококвалитетна рачна машина за обележување на патишта. Машината за обележување со рачно притискање е една од клучните машини за обележување со термо-топење. Квалитетот на обележувањето зависи од стабилноста на рамката на машината и опсегот на работа на бункер за обележување, што ја одразува разликата во перформансите на машината. 


Термопластичната машина за обележување патишта се користи за обележување на рефлектирачки линии (прави линии, точки линии, стрелки за насока, букви и симболи) на автопат, градска улица, паркинг, фабрика и магацин. Има два модели на Hand Push и автоматски (подвижен мотор).7. Целокупната слика на фабриката


        
чисто и уредно
        
голема површина
        
за време на производството

8.Приказ на сцена на апликација


        
јасна линија
        
мерење на растојание
        
Фабрички ново
        
пешачки премин
9. Послужете


        

Ексклузивно фабричко производство

        

Директно снабдување од прекуокеански добавувачи

        

Стоковна врата до врата/пристаниште на дестинација

        

клиент нарачка

        

обезбеди информации за идентитетот
10. Направете соодветна хиперврска


11.КРАЈ


ASOK, професионален производител на машини за патишта!

„Продавачот на златен медал“ е највисоката оценка за нашите клиенти, ние ќе ги правиме клиентите се повеќе и повеќе задоволни


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски