Развој на нов производ
VR

ACE Микро багер , нашиот инженерски помошник | АЦЕ АСОК

прв дизајн во Кина, оперативна конзола дизајнирана како контролна табла за автомобил, огромна користена во градина, овоштарник, обработливо земјиште и општински работи.


2023/02/27
ACE Микро багер , нашиот инженерски помошник | АЦЕ АСОК
ACE микро багер

удобен дизајн на работна маса како табла со индикации за автомобил, прв дизајн во Кина.

Огромен користен во градинарски, овоштарник, обработливо земјиште и општински работи .со  Брзиот прицврстувач може да ги додаде алатките за дополнителна опрема како што се: жлеб, гребло, рипер, фаќање дрво, чекан за кршење и корпа 200/300/500/1000 mm.


   


  

1F
Параметри на ACE Micro Ecavator Machine
        
        
         
         

         

2F
Карактеристики на производите:
 •    Одење и ротирачки мотор од јапонски увезен бренд EATON

 •    Дизел мотор Yanmar 3TNV743-цилиндри

 •    Цевката за нафта е од познат германски бренд 'Continetal', која е со висок квалитет.

 •    Прифатете го ODM&ОЕМ специјално прилагодување

 •    YANMAR 3TNV74/PERKINS 403J-11 за избор

3F
Сценарио за апликација


Долг век на употреба за основниот мотор Yanmar 3TNV74


Апликација за мали работи, мали проекти, во градина, овоштарник, обработливо земјиште, зеленчукова стаклена градина, копање ров и општински работи.  Брзиот прицврстувач може да ги додаде алатките за додатоци како што се: шнекло, гребло, рипер, грабеж за дрво, чекан за кршење и кофа од 200/300/500/1000 mm, што може да одговара за многу различни области.

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски