VR

Вовед во производотНов надграден мини багер од 1,5 тони со подобро топлинско зрачење и поголема ефикасност, може да се користи за кршење на патишта, ископување, стаклена градина со зеленчук, отварање пустош по ридови со измет чистење на фарма трансформација на внатрешно кршење на тоалетот итн.

Мини багерот има капацитет од 1,5 тони, што му овозможува лесно да се справи со задачите за ископување со средна големина.

- Петстепениот мотор Kubota е единствена карактеристика на овој багер и има голема доверба на пазарот на компактните индустриски машини поради неговата доверливост и перформанси.

- Системот за согорување што се користи во моторот помага да се намалат емисиите на издувните гасови и бучавата, што го прави еколошка опција за ископување.

- Повисоката ефикасност на мини багерот значи дека можете да завршите повеќе за помалку време, што го прави паметна инвестиција за бизниси со градежништво или уредување.Мотор                          Модел        D902-E4B-CBH-1       D902-E4B-CBH-1
         Излез (SAE J1995 бруто)   HP (kW) @ rpm                    16,1 (11,8) @ 2300
                   Максимален вртежен момент   N.m@ вртежи во минута                       51,3 / 1800 година
         Поместување         cu. внатре (cc)                        43,8 (898)Хидрауличен системКапацитет на пумпата GPM ( /мин.)2,8 (10,5) × 22,8 (10,5) × 2 / 0,8 (3,1) × 1
Помошен хидрауличен проток  GPM ( /мин.)                         5,5 (21)
Макс. сила на пробивКофа / рака lbs. (kgf)2205 (1000) / 1012 (458,9)2337 (1060) / 1214 (550,6)Погонски системБрзина на патувањеНиска / висока милји на час (км/ч)                        1.2 (2.3)
Растојание на ролнастапки инчи (мм)2'11" (1040)3'4" (1040)
Должина на робототстапки инчи (мм)4'0" (1360)4'5" (1360)
Ширина на чевливнатре (мм)                        7,1" (180)
Притисок во контакт со земјатаpsi (kgf/cm2)4,1 (0,29)4,2 (0,30)


Систем за нишањеБрзина на замавнување на единицата                                вртежи во минута                            8.5
Агол на замавнување на бум                       Лево десно    степен                           55/55Детали
 

 Најчесто поставувани прашања

П1: Дали сте производител?
О: Да, ние сме фабрика, но не само фабрика, бидејќи имаме тим за продажба, сопствени дизајнери, сопствен изложбен салон,

може да им помогне на купувачите да одлучат кои производи се нивниот најдобар избор и на целото ваше барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

П2: Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
О: По потврдата на цената, можете да барате примероци да го проверат нашиот квалитет. Ние ќе наплатиме за цената на примерокот,

но цената на примерокот ќе биде вратена по потврда на нарачката за количина.

П3: Колку долго за времето за испорака?
А. Примерокот ќе биде подготвен за испорака за 3~10 дена. Количината нарачка ќе биде подготвена за испорака за 20~45 дена.

П4: Дали можете да направите OEM услуга?
О: Да, можеме да го направиме тоа. Но, треба да ни го дадете вашето писмо за овластување.

П5: Може ли да купам производи од друга фабрика директно од вас?
О: Да, се разбира. Веќе има многу клиенти кои соработуваат со нас на овој начин. Имаме повеќе од 12 години во бизнисот со големо знаење 

на технологијата и пазарот. Нашата добра репутација во Кина ја додели Груп како нејзин избран деловен партнер.

П6: Кој е удобен начин за плаќање?
О: Трговско осигурување, L/C, T/T, Western Union и Escrow се прифатени, а ако имате подобра идеја, слободно споделете со нас.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски