Производи
VR

По неколку месеци бесна, но значајна развојна работа, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. го направи голем успех изработката на C90 со 5,5 КС мотор Honda Engine Forward Plate Compactor Walk Behind Vibratory Soil Compactor. Производот е испорачан со повеќе функции и широк опсег на апликации. Тој е деликатно дизајниран да одговара на индустрискиот стандард. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. отсекогаш го застапувале бизнис концептот насочен кон клиентите, со цел да им обезбеди на клиентите специјализирани, стандардизирани и разновидни услуги. Се фокусираме на развојот на технологијата и се надеваме дека ќе направиме некои иновации поткрепени со силна техничка сила.

Состојба:НовоАпликација:набивање
Тип на енергија:БензинИме на брендот:ACE
Место на потекло:Жеџијанг, КинаМоќност:5,0 КС
Димензии (Д*Ш*В):670*520*710ммТежина:98 кг
Гаранција:една годинаОбезбедена услуга по продажбата:Достапна е поддршка од трета страна во странство
Сертификација:CEМодел:C90 Плоча компактор со робин мотор ey20
Фреквенција:5800 (vpm)марка на мотор:Бензински мотор Honda/ Robin /Lifan
Моќта на моторот:5,0 (kw/hp)големина на чинија:600*470 (мм)

C 70/90/120 Плоча компактор со робин мотор ey20

 

набивач на плочи, моќен дизајн за набивање на песок, чакал, ронки и зрнести материјали.

 

карактеристики:

1.помалку време и помалку скапи за поправка.

2.вградено тркало за лесен транспорт

3.рачка со преклопување за лесен транспорт и залиха.

директна рачка е исто така достапна

4.отворената плоча обезбедува самочистење

Основна плоча со радиус за лесен пристап до аглите

6.запечатена обвивка за појас за да се спречи навлегување песок и земја

7.тешките држачи за шак ги намалуваат вибрациите на

горен мотор и рачка

8.заштитна рамка е достапна како опционална

 

повеќе спецификации:

моделC60C77C90C120
фреквенција5800 (vpm)5800 (vpm)5800 (vpm)5500 (vpm)
центрифугална сила10,5 (kn)13,5 (kn)

15 (kn)

20 (kn)
марка на моторотбензински мотор honda/robin/lifan
моќност на моторот4,0 (5,5) КС4,0 (5,5) КС4,0 (5,5) КС5,5 (6,5) КС
големина на плочата530*350 (мм)560*430 (мм)600*470 (мм)66*51 (мм)
степени на оценување20202020
работна брзина20 (м/мин.)20 (м/мин.)20(690*530*705 (мм) м/мин.20 (м/мин.)
големина на пакување790*480*720 (см)620*490*680 (см)690*530*705 (см)720*560*710 (см)
N.W/G.W69/77 (кг)77/85 (кг)89/98 (кг)110/125 (кг)
начин на пакувањеплоча за готвење со картонплоча за готвење со картонплоча за готвење со картонплоча за готвење со картон
со тркало или неизборенизборенизборенизборен
јакажолтажолтажолтажолта
сертификатCE/ISO900

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пакување на компакторот на плочи C90 

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски