Машини за набивање
VR
Параметри на производот


Ставка

Вибратор за бензински мотор,  Тип Dynapac

Модел

ZXH

ZXL

ZXR

ZXRC

Модел на мотор

HONDA GX160

Лонцин GF200

РОБИН EY20

Робин копија RB20

Тип на мотор

4-тактен 25° Едноцилиндричен со воздушно ладење

Борекс мозочен удар

68 * 45 мм

1-67*52мм

Поместување

163 cm3

183 cm3

Сооднос на компресија

8,5:1

8,5:1

Максимална моќност

5,5 КС/3600 вртежи во минута

6,5 КС/3600 вртежи во минута

5,0 КС/3600 вртежи во минута

5,0 КС/3600 вртежи во минута

Препорачана употреба на енергија

4,8 КС/3600 вртежи во минута

4,8 КС/3600 вртежи во минута

3,5 КС / 3600 вртежи во минута

3,5 КС /3600 вртежи во минута

Капацитет на резервоарот за гориво

3,6 л

3,6 л

3,8 л

3,8 л

Потрошувачката на гориво

230 g/hp-h (313g/kwh)

230 g/hp-h (313g/kwh)

230 g/hp-h (313g/kwh)

230 g/hp-h (313g/kwh)

големина на пакување

53*39*43см

53*39*43см

53*39*53см

53*39*53см

N..W/G.W.

20 кг / 22 кг

20 кг / 22 кг

20 кг / 22 кг

20 кг / 22 кг


Детали за производот        
        
        
        
Параметри на додатоци (мини нарачката е 50 парчиња.)Модел

ZX-32

ZX-38

ZX-45 / 6M

ZX-60 / 6 милиони

Надвор од главата

32 мм

38 мм

45 мм

60 мм

Надвор од цревото

30 мм

30 мм

32 мм

36 мм

Надвор Дијаметарот на вратилото

10 мм

10 мм

12 мм

13 мм

големина на пакување

75*75*7 см

75*75*7 см

75*75*7 см

75*75*7 см

N..W/G.W. (за 6mtr)

11,8 кг / 12,8 кг

11,8 кг / 12,8 кг

16,2 кг / 17,2 кг

23 кг / 24 кг


PS: Подолу е слика од додатоците.


        
глава на вибратор-1
        
глава на вибратор-2
        
Dynapac спојка (Малезија  тип)
        
Шестоаголна спојка (јапонски тип)Сценарио за апликација        
Сценарио за примена-1
        
Сценарио за примена-2
        
Машинска фабрика-1
        
Машинска фабрика-2


Како да изберете добар вибратор за бетон?


ПРВО.

Изберете ги вашите типови мотори.


ВТОРО.

Изберете го типот на вибрирачка глава.


ТРЕТО.

Го избира вашиот тип на спојка.


ЧЕТВРТИ.

Изберете го вашиот дијаметар на вибрирачката глава.


ПЕТТИ

Изберете ја вашата должина на гуменото црево.


Бетонски вибратор за бензински мотор користи или бензински мотор од брендот Honda, Lifan или Robin, или дизел мотор за пренос на движење. Компатибилен е со шахти на вибратори со различни големини. Производот практично се користи на работното место каде што нема електрична енергија.


Апликации за: Погоден е за вообичаено тампонирање на бетон, широко користен во редовното тампонирање на бетон за поправка на пат, изградба на пат, градежна куќа и малку бетонско истурање.
Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски