Вести
VR

Која е структурата на микро багерот CX18? Кои се неговите предности?

јуни 02, 2023
Која е структурата на микро багерот CX18? Кои се неговите предности?
Вовед во целата машина


СОГЛАСНИ ПОВЕЌЕ РАБОТИ

Се одликува со дизајн со нишалка со нула опашка и

повлекување подвозје, ултра-способни

но сепак компактен CX18 стиска повеќе работа

на области каде што вообичаено би ви требале a лопата.

Хидрауликата со чувствителност на оптоварување обезбедува мазна

контрола. Плус неговото патување со две брзини со

автоматското менување и малата големина го прават ова

багер брз и маневрирачки па вие

лесно може да премине на следната работа.


МоторМОТОР KUBOTA STAGE V
Високо доверливо на пазарот на компактни индустриски машини, ефикасното согорување создадено од уникатниот систем за согорување со три вирови на нашиот мотор ги намалува емисиите на издувните гасови и бучавата. Неговиот распоред исто така ги става повеќето компоненти на дофат за побрзо одржување. Понатаму, сега е целосно усогласен со Stage-V.Хидрауличен систем


МАЗНА КОНТРОЛА
Ова е вашиот тимски дел. Тоа е одличен простор да ја раскажете својата приказна и да опишете кои сте и што правите. Ако сте бизнис, разговарајте за тоа како започнавте и раскажете ја приказната за вашето професионално патување. Луѓето сакаат да го знаат вистинскиот вас, затоа не плашете се да споделувате лични анегдоти. Објаснете ги вашите основни вредности и како вие, вашата организација или вашиот бизнис се издвојувате од толпата.


Механичка ракаЦврст и издржлив
Цилиндарот на стрелата е поставен над бравата каде што е подобро заштитен од удари, издржлив. тесните челични чаури се лесно заменливи, што дополнително го минимизира времето на застој.    Оперативна сала
КОПАЈ И ОДИ
Патувањето со две брзини со автоматско менување на брзини обезбедува побрзи транспортни брзини низ големи работни површини или до следната работа.ШасијаЛЕСНО СОГЛАСУВАЊЕ
Подвозјето со променлива ширина може хидраулично да се повлече за да се пристапи до тесни места каде некогаш се бараше рачна работа, а потоа лесно да се прошири за да се обезбеди стабилна работна платформа.

    Дневна инспекцијаПОДНОСТАЈТЕ ЈА УСЛУГАТА
E-Large врата овозможува широко отворен пристап на ниво на земја до дневни контролни пунктови, за брза услуга. Фитинзите за маснотии се исто така на дофат.


    Други информации


        
        
        
        


Ова е категорија на заменливи додатоци за CX18


Крај
За нашиот производ
Денес, тоа е сè за нашиот најнов и најпопуларен мини багер CX18. Ги поздравуваме купувачите од целиот свет да разговараат за технологијата на багерот и сите прашања поврзани со багерите. Ако можете да дојдете во Кина, АСОК ќе ве запознае и ќе биде почестена да ве однесе да ја посетите нашата фабрика. Еве ги линковите на производот за CX18:CX18 Информации за производот
АЦЕ АСОК   Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски