Вести
VR

За ACE ASOK Machinery | ACE ASOK машини

март 09, 2023
За ACE ASOK Machinery | ACE ASOK машини


26 години искуство  /  Производите се извезуваат во 29 земји
ACE 


ompany е основана во 1995 година која има 26 годишно искуство во машините за изградба на патишта. Во овој период, го градиме одделот за производство со 5 работилници за различни занаети, вклучувајќи: сечење, ракување, склопување, сликање и обезбедување квалитет (QC). 

Во исто време, вработените се зголемуваат од 35 на 133. Покрај производството, другиот дел исто така гради како сектор за продажба, оддел за услуги по продажбата, оддел за набавка на суровини.


Сега ги имаме производите речиси вклучувајќи ги сите видови мали машини за изградба на патишта како што емешалка за бетон, вибратор за бетон, компактор на плочи, тампон и моќна мистрија. Покрај тоа, ние исто така истражуваме и развиваме нови машини како мини багер, патен валјак, приколки за мали машини. Во 2020 година ги направивме најновите производи - мистрија со далечински управувач. За време на тој напредок, изградивме добри односи со различни добавувачи, не само во суровина, туку и во гаранција за резервни делови и производи.Во долгогодишното напредување, клиентите и партнерот понудија многу за да ни помогнат да растеме заедно. Како прво, ние само го правиме бизнисот во Кина, а потоа го имаме првиот посетител на Германија со една мала нарачка, со нивна поддршка, во 2016 година веќе ги продаваме нашите производи во над 49 земји. Тоа значи и богато искуство за правилата за увоз и извоз на различни земји. Сите наши производи ја имаат потребната сертификација низ целиот свет, можеме да ја понудиме CE сертификатот како основна, а исто така и другата што бара од вас.
 
 Со идејата за „Обезбедување на иновативна градежна опрема што го олеснува вашиот работен век“. Фабриката веќе двапати се проширува. во 1997 година, 3 инженери го основаа одделот за истражување. Во 2017 година ја делиме фабриката на 2 дела за машина за изградба на патишта и мини багер.


Нашата работа беше возвратена со жестоката доверба. Сега брендот ACE може да се најде на веб-страницата како златен снабдувач и еден од најпопуларните добавувачи во Alibaba. Платформата MIC (произведена во Кина) не прави да бидеме топ 100 производители на градежни машини во 2016 година.

 

За следниот план, ќе го започнеме распоредот за проширување на нашиот пазар во странство, за производство на машината со добар квалитет и евтина цена. Да се ​​направи градежната зграда полесна и подобра.Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски