Производи
VR
ОПИС


АСОК епроизводител на машини за сечење патишта во Кина кој нуди секач за бетон со сечило од 300 mm и максимална длабочина на сечење од 90 mm. Компанијата ја нагласува важноста на контролата на квалитетот од почетокот до крајот на нивниот производствен процес. Тие имаатдобиена автентикација низ целиот свет, вклучувајќи UL, CE, GS и признание како добавувач на кинеско злато.


Набетонски секач е дизајниран со полиуретански пластичен резервоар за вода, кој е издржлив и лесно заменлив. Овој резервоар за вода најверојатно се користи за да обезбеди вода за ладење и сузбивање прашина за време на процесот на сечење.


Апликациите на машината вклучуваат сечење различни бетонски и асфалтни тротоари, изведување поправки, жлебови и сечење со истегнување на плоштадот.

ASOK им нуди на клиентите можност да изберат од различни типови мотори, секојсо различна излезна моќност:


Б&С 5 КС/6,5 КС

Робин EY20 5,0 КС/Субару EX17 6,0 КС

HONDA GX160 5,5 КС/GX200 6,0 КС


Клиентите можатизберете го моторот што одговара на нивните специфични барања и преференции.


Компанијата се гордее со континуирано подобрување на своите производи, што укажува на посветеност на иновациите иобезбедување подобри решенија за потребите на нивните клиенти.

Параметри на производот

МОДЕЛ:

QF-300

Модел Мотор

Петро мотор, HONDA GX160

Петро мотор, LIFAN 168F

Дизел мотор, 170 F

МОЌ

5,5 КС

6,5 КС

4,0 КС

Длабочина на сечење

 90 мм

Дија на сечилото

250 мм ~ 300 мм

Прилагодување на длабочина

Ротација на рачката

Возење

Рачно притискање

G.W./N.W.

78/63 кг

78/63 кг

93/78 KGS

големина на пакување

94,5*53*93цм

Карактеристики на производот


        
Секачот за бетон е дизајниран со полиуретански пластичен резервоар за вода, кој е издржлив и лесно заменлив
        
Клиентите можат да го изберат моторот што одговара на нивните специфични барања и преференции
        
максимална длабочина на сечење од 90 mmУпотреба на производотмаксимална длабочина на сечење од 90 mm


Преживејте на квалитет“. Секогаш придаваме големо значење на контролата на квалитетот од самиот почеток до самиот крај. Ние, исто така, добиваме автентикација низ целиот свет, како што се снабдувачот на UL, CE, GS и China Gold и така натаму.


Доаѓа со полиуретански пластичен резервоар за вода кој може да издржи абење и лесно да се замени.


Апликации за:  Различни сечење на бетон, асфалтен коловоз, поправки, сечење, жлебови, истегнување на плоштадотСпоредба на производи


Мала големина, повеќенаменска
VS
Голема големина, голем радиус на сечењеФабричка слика


          
Фабрички ново
          
++
          
Уредни редови
          
++
          
чисто и уредно
          
++


Дијаграм на сценарио за примена


          
патишта, мостови итн.
          
++

          

Детална презентација на производот


          
различен радиус на сечење
          
++
          
Различни големини
          
++
          
различни карактеристики
          
++


Повратни информации од клиентите


          
Јас сум многу задоволен од деталното воведување на трговецот, многу добра машина за сечење бетонски патишта--Склан од Арабија
          
++


ПРАШАЊАНајчесто поставувани прашања
 • Колкаво е просечното време на носење?
  За примероците, времето на носење е околу 7 дена. За масовно производство, времето на доставување е 20-30 дена по добивањето на уплатата на депозитот. Времето на испорака стапува во сила кога (1) го добивме вашиот депозит и (2) го имаме вашето конечно одобрение за вашите производи. Ако нашите рокови не функционираат со вашиот краен рок, ве молиме разгледајте ги вашите барања со вашата продажба. Во сите случаи ќе се обидеме да ги задоволиме вашите потреби. Во повеќето случаи можеме да го сториме тоа.
 • Можете ли да ја доставите соодветната документација?
  Да, можеме да обезбедиме најголем дел од документацијата, вклучително и сертификати за анализа / усогласеност; Осигурување; Потекло и други извозни документи каде што е потребно.
 • Дали имате минимална количина на нарачка?
  MOQ на нашата нарачка е 1, но има одреден попуст за испорака за поголема количина.

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски