Машини за набивање
VR

Постојат четири димензии на моќна мистрија HMR60/80/90/100 во нашата фабрика за избор.


1F
Приказ на производот
 
 
        
 

Енергетска мистрија се користи за да се создаде израмнета, мазна завршница на голема, рамна површина од бетон, како што е внатрешен под или истурена дворна плоча за палуба. Тие користат единечни или повеќекратни сечила кои ротираат во безбедносен кафез. Користете бетонска мистрија или модел за јавање врз основа на големината на вашата работа. Сечилата се долги од 24 до 46 инчи и доаѓаат во три вида: лебдечки, завршни и комбинирани.


Достапно со моќност на Honda му дава на овој уред доверливост и издржливост на работното место.

Надградените спецификации за врвни нивоа на перформанси овозможуваат овие мистрија да му дадат на операторот брз одговор за зголемување на продуктивноста и подобрен квалитет на плочите. Нашата серија на мистрија HMR има заштитни прстени за отворање за да се овозможи брзо и едноставно отстранување/замена на сечилата на мистрија, што помага да се олеснат зголемените распореди на производство.


2F
Карактеристика:


Елките
 •   1. Независен ротирачки замаец, што овозможува работа во тесни агли 

 •   2. Преклоплива рачка лесна за транспорт и складирање 

 •   3. Куката за подигнување е достапна стандардно 

 •   4. Премногу изградениот менувач обезбедува долг работен век 

 •   5. Дизајн со голема тежина за да се обезбеди врвна завршница

 • ◪  6. Рачка со прилагодлива висина, обезбедува удобност на операторот и лесна контрола .

◪  7. Центрифугален безбедносен прекинувач, го исклучува моторот во случај на оператор

 губење на контролата врз народот 


◪  8. Контролата на завртките обезбедува прецизно прилагодување на сечилото


◪  9. Контролата на гас е достапна како опционална


Второ
 •   1. Премногу изградениот менувач обезбедува долг работен век

 •   2. Дизајн со голема тежина за да се обезбеди врвна завршница

 •   3. Рачка прилагодлива во висина, обезбедува удобност на операторот& лесна контрола

 •   4. Цевката за кревање како стандардна карактеристика овозможува мистрија да се транспортира на работното место со само две лица

 •   5. Центри-безбедносен прекинувач, го исклучува моторот во случај операторот да ја изгуби контролата врз единицата

 •   6. Контролата на завртките обезбедува прецизно прилагодување на сечилото

◪  7. Куката за кревање (тежина 2,5 кг) е достапна како опционална


◪  8. Контролата на гас е достапна како опционална


◪  9. Достапен е отстранлив тип на заштитнички прстен.

3F
Производни процеси
И

Достапно со моќност на Honda му дава на овој уред доверливост и издржливост на работното место.

Надградените спецификации за врвни нивоа на перформанси овозможуваат овие мистрија да му дадат на операторот брз одговор за зголемување на продуктивноста и подобрен квалитет на плочите. Нашата серија на мистрија HMR има заштитни прстени за отворање за да се овозможи брзо и едноставно отстранување/замена на сечилата на мистрија, што помага да се олеснат зголемените распореди на производство.


4F
Фабрички вистински шут
        
        
        
        


Се продава машина за мистрија за бетон  (HMR-100, CE ОДОБРЕНО), управувано од бензински мотор, дизел мотор, електричен мотор

KZW Walk Behind Power Mistriel му овозможува на професионалното завршување да постигне поголема продуктивност. Ние носиме широк опсег на одење зад електричните мистрија со работен дијаметар од 600 mm до 1200 mm. за пловечки и големи брзини, потребна е завршна обработка. При изборот на прошетка зад електрична мистрија, мора да земете во предвид колкава површина се обидувате да ја покриете, типот на бетонска мешавина, временските услови и дали има какви било пречки и тесни врати.


Најчесто поставувани прашања
Често поставувани прашања за Планот за цени
 • Кои се вашите услови за плаќање?
  Обично прифаќаме T/T, L/C на повидок или Western Union
 • Дали би прифатиле OEM и ODM?
  Дизајнот на машината како боја, уметнички дела и скица може да се прилагоди
 • Како да се контролира квалитетот?
  Ги проверуваме сите резервни делови пред да ја склопиме машината и треба да ја тестираме секоја машина по склопување.
 • Како можам да го изберам најсоодветен модел?
  Ве молам, кажете ми ја вашата детална стапка на проток, напон, апликации, тогаш можеме да дадеме предлози за вас.
 • Кој е вашиот MOQ?
  Нарачката за патека може да се прифати со 2-10 комплети, топло го поздравуваме агентот на вашиот пазар.
 • Бетонски мешалка со време на испорака на пумпата?
  Бетонска мешалка со пумпа со 7-30 дена по потврдување на нарачката.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски